Yu pm-kisat

PIIRINMESTARUUSKILPAILUT 9-17 v, osa 2
Parikkalan Urheilijat
21.07.2019

M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mikko Holi                       PunkahU                   43,05             
     x      x      43,05  x      x      x      

2)   Eero Virtanen                    ImU                       41,82             
     x      x      39,75  40,37  41,82  41,70  



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lenni Ruti                       LappUM                    7,18              
2)   Ahto Heinonen                    LappUM                    7,22              
3)   Veeti Ukkola                     LappUM                    7,58              
4)   Joona Lippojoki                  JoutsKu                   7,80              
5)   Tuomas Pokkinen                  LappUM                    7,84              
6)   Rasmus Lippojoki                 JoutsKu                   7,85              


T9 40m
1)   Salla Tarkiainen                 LappUM                    6,93              
2)   Kristiina Rinta-Jaskari          JoutsKu                   7,31              
3)   Neela Hänninen                   LappUM                    7,47              
4)   Eevi Aarnikko                    ImU                       7,75              
4)   Elsa Napari                      LappUM                    7,75              
6)   Aino Hyvärinen                   LappUM                    7,79              
7)   Juliette Kaplas                  LappUM                    8,14              
8)   Aili Heinonen                    LappUM                    8,39              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Kristiina Rinta-Jaskari          JoutsKu                   7,31              
2)   Neela Hänninen                   LappUM                    7,47              
3)   Aino Hyvärinen                   LappUM                    7,79              
4)   Aili Heinonen                    LappUM                    8,39              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Salla Tarkiainen                 LappUM                    6,93              
2)   Eevi Aarnikko                    ImU                       7,75              
2)   Elsa Napari                      LappUM                    7,75              
4)   Juliette Kaplas                  LappUM                    8,14              


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuomas Pokkinen                  LappUM                    85                
     75     80     85     88     
     o      o      o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neela Hänninen                   LappUM                    103               
     85     88     91     94     100    103    106    
     o      -      o      o      xo     o      xxx    

2)   Salla Tarkiainen                 LappUM                    100               
     80     85     88     91     94     97     100    103    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Aino Hyvärinen                   LappUM                    97                
     80     85     88     91     94     97     100    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riku Montonen                    ImU                       6,41              
     6,26   6,41   5,79   4,37   

2)   Lenni Ruti                       LappUM                    6,40              
     6,24   6,25   6,15   6,40   

3)   Veeti Ukkola                     LappUM                    5,81              
     4,98   5,39   5,47   5,81   

4)   Joona Lippojoki                  JoutsKu                   5,75              
     5,20   5,72   5,75   5,74   

5)   Tuomas Pokkinen                  LappUM                    5,27              
     4,31   5,27   5,19   5,14   

6)   Rasmus Lippojoki                 JoutsKu                   5,06              
     4,51   4,94   4,32   5,06   

     Ahto Heinonen                    LappUM                    DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elsa Napari                      LappUM                    4,66              
     3,93   4,66   4,07   4,45   

2)   Neela Hänninen                   LappUM                    4,43              
     4,42   4,19   3,73   4,43   

3)   Juliette Kaplas                  LappUM                    4,17              
     3,92   4,17   3,97   3,11   

4)   Kristiina Rinta-Jaskari          JoutsKu                   4,11              
     3,62   4,11   x      3,76   

     Emma Barlow                      VeikkVei                  4,68              
     4,27   4,35   3,98   4,68   



P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Valle Kämäräinen                 ImU                       10,53             
     Nico Mentula                     LuumPo                    DNS               


T10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Amanda Aakko                     LappUM                    10,11             
2)   Aliisa Helkilinna                LappUM                    10,72             
3)   Mette-Maria Kotilainen           LappUM                    11,16             
4)   Noora Pietilä                    JoutsKu                   11,84             
     Helmi Koivisto                   ImU                       DNS               
     Peppi Tiikasalo                  LappUM                    DNS               


P10 Korkeus

T10 Korkeus

P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lenni Ruti                       LappUM                    3,80              
     3,66   3,62   3,80   3,70   
                                 

2)   Valle Kämäräinen                 ImU                       3,63              
     3,63   3,57   3,51   3,49   
                                 

3)   Veeti Ukkola                     LappUM                    3,45              
     3,45   3,29   3,32   3,15   
                                 

     Nico Mentula                     LuumPo                    DNS               


T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Amanda Aakko                     LappUM                    3,59              
     3,29   3,59   3,55   3,59   
                                 

2)   Aliisa Helkilinna                LappUM                    3,40              
     3,40   3,36   3,36   3,16   
                                 

3)   Mette-Maria Kotilainen           LappUM                    3,20              
     3,08   3,07   3,20   3,08   
                                 

4)   Noora Pietilä                    JoutsKu                   2,96              
     2,96   2,96   2,88   2,93   
                                 

5)   Linnea Ruti                      LappUM                    2,88              
     2,88   2,63   2,79   2,55   
                                 

     Helmi Koivisto                   ImU                       DNS               
     Peppi Tiikasalo                  LappUM                    DNS               


P10 Kuula

T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Amanda Aakko                     LappUM                    6,02              
     5,45   5,12   6,02   5,68   

2)   Linnea Ruti                      LappUM                    4,80              
     4,70   4,16   4,80   4,79   



P10 Kiekko

T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Linnea Ruti                      LappUM                    12,96             
     10,15  x      x      12,96  



P10 1000m kävely

T10 1000m kävely

P11 60m
1)   Eelis Hyvärinen                  LappUM                    9,01              
2)   Olli Heikkinen                   LappUM                    9,34              
3)   Perttu Sipari                    LappUM                    9,68              
4)   Lauri Tapanainen                 LappUM                    9,86              
5)   Miska Anttonen                   ImU                       9,96              
6)   Santeri Löppönen                 LappUM                    9,97              
     Kasperi Rinta-Jaskari            JoutsKu                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eelis Hyvärinen                  LappUM                    9,01              
2)   Olli Heikkinen                   LappUM                    9,34              
3)   Perttu Sipari                    LappUM                    9,68              
4)   Santeri Löppönen                 LappUM                    9,97              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Lauri Tapanainen                 LappUM                    9,86              
2)   Miska Anttonen                   ImU                       9,96              
     Kasperi Rinta-Jaskari            JoutsKu                   DNS               


T11 60m
1)   Emma Könönen                     ImU                       9,44              
2)   Kiira Karttunen                  ImU                       9,59              
3)   Matilda Hatakka                  ImU                       9,62              
4)   Malna Heinonen                   LappUM                    9,77              
5)   Jade Hänninen                    LappUM                    9,78              
5)   Janette Kaplas                   LappUM                    9,78              
7)   Iida Karhunen                    LappUM                    9,93              
8)   Julia Montonen                   ImU                       10,57             
9)   Elizaveta Burchina               LappUM                    10,66             
     Emilia Villa                     JoutsKu                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Emma Könönen                     ImU                       9,44              
2)   Matilda Hatakka                  ImU                       9,62              
3)   Malna Heinonen                   LappUM                    9,77              
4)   Jade Hänninen                    LappUM                    9,78              
5)   Elizaveta Burchina               LappUM                    10,66             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Kiira Karttunen                  ImU                       9,59              
2)   Janette Kaplas                   LappUM                    9,78              
3)   Iida Karhunen                    LappUM                    9,93              
4)   Julia Montonen                   ImU                       10,57             
     Emilia Villa                     JoutsKu                   DNS               


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eelis Hyvärinen                  LappUM                    118               
     110    115    118    121    124    
     o      o      o      -      x      

2)   Miska Anttonen                   ImU                       115               
     90     95     100    110    115    118    
     o      o      xo     xxo    xxo    xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iida Karhunen                    LappUM                    124               
     105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Kiira Karttunen                  ImU                       124               
     100    105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      o      xo     xo     o      xxo    xxx    

3)   Jade Hänninen                    LappUM                    118               
     105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Julia Montonen                   ImU                       118               
     95     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      xo     xo     o      xx-    

     Emilia Villa                     JoutsKu                                     
     95     
     DNS    

     Mea Barlow                       VeikkVei                  118               
     95     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eelis Hyvärinen                  LappUM                    4,41              
     4,40   4,41   4,39   4,28   
                                 

2)   Perttu Sipari                    LappUM                    3,77              
     3,57   3,73   3,77   3,64   
                                 

3)   Lauri Tapanainen                 LappUM                    3,59              
     3,58   3,56   3,47   3,59   
                                 

     Kasperi Rinta-Jaskari            JoutsKu                   DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kiira Karttunen                  ImU                       4,10              
     3,43   3,70   3,61   4,10   
                                 

2)   Jade Hänninen                    LappUM                    3,98              
     3,98   3,93   3,93   3,91   
                                 

3)   Iida Karhunen                    LappUM                    3,78              
     3,78   3,77   3,75   3,71   
                                 

4)   Emma Könönen                     ImU                       3,76              
     3,56   3,57   3,73   3,76   
                                 

5)   Malna Heinonen                   LappUM                    3,55              
     3,22   3,52   x      3,55   
                                 

6)   Elizaveta Burchina               LappUM                    3,07              
     3,07   2,95   2,92   2,91   
                                 

     Mea Barlow                       VeikkVei                  3,60              
     3,43   3,50   3,60   3,55   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eino Sainio                      LappUM                    7,96              
     7,66   7,96   7,32   7,82   

2)   Perttu Sipari                    LappUM                    5,09              
     x      5,09   x      4,80   

     Kasperi Rinta-Jaskari            JoutsKu                   DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Janette Kaplas                   LappUM                    7,95              
     7,95   7,24   6,73   7,06   

     Mea Barlow                       VeikkVei                  6,35              
     6,05   6,19   5,82   6,35   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Eino Sainio                      LappUM                    19,24             
     14,81  16,67  19,24  16,88  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Janette Kaplas                   LappUM                    12,40             
     x      x      10,68  12,40  



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Santeri Löppönen                 LappUM                    7.45,50           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Elizaveta Burchina               LappUM                    8.22,00           


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Juho Venäläinen                  ImU                       8,28              
2)   Veikka Neuvonen                  ParikkU                   8,57              
3)   Perttu Aakko                     LappUM                    8,81              
4)   Eeli Valtonen                    ImU                       8,95              
     Vini Aarnikko                    ImU                       DNS               


T13 60m
1)   Hanna Sedig                      LappUM                    8,74              
2)   Katja Honkanen                   LappUM                    8,97              
3)   Sara Kyllönen                    LappUM                    9,05              
4)   Peppi Pyyhtiä                    LappUM                    9,34              
5)   Emma Moilanen                    ImU                       9,43              
6)   Siiri Väyrynen                   ImU                       9,54              
7)   Veera Heinonen                   LappUM                    9,55              
8)   Saimi Kivelä                     LappUM                    9,56              
9)   Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    9,58              
10)  Ella Repo                        ParikkU                   9,79              
11)  Isabella Laverty                 ImU                       9,93              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,0
1)   Katja Honkanen                   LappUM                    8,97              
2)   Sara Kyllönen                    LappUM                    9,05              
3)   Emma Moilanen                    ImU                       9,43              
4)   Veera Heinonen                   LappUM                    9,55              
5)   Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    9,58              
6)   Isabella Laverty                 ImU                       9,93              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Hanna Sedig                      LappUM                    8,74              
2)   Peppi Pyyhtiä                    LappUM                    9,34              
3)   Siiri Väyrynen                   ImU                       9,54              
4)   Saimi Kivelä                     LappUM                    9,56              
5)   Ella Repo                        ParikkU                   9,79              


P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Eeli Valtonen                    ImU                       38,16             
2)   Tiitus Qvintus                   LappUM                    43,35             


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Sara Kyllönen                    LappUM                    34,86             
2)   Siiri Väyrynen                   ImU                       36,33             
3)   Katja Honkanen                   LappUM                    36,44             
4)   Emma Moilanen                    ImU                       37,19             
5)   Veera Heinonen                   LappUM                    38,82             
6)   Isabella Laverty                 ImU                       38,94             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tiitus Qvintus                   LappUM                    115               
     105    110    115    118    
     o      xxo    o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Erika Pellinen                   ImU                       133               
     121    124    127    130    133    
     o      xo     o      xxo    xo     

2)   Jemina Nurmela                   LuumPo                    124               
     110    115    118    121    124    127    
     o      o      xo     o      o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hilska                    LappUM                    5,01 +1,8          
     x      4,86   5,01   -      
            +1,2   +1,8          

2)   Veikka Neuvonen                  ParikkU                   4,64 +1,3          
     4,56   x      4,64   4,46   
     +0,4          +1,3   -0,2   

3)   Juho Venäläinen                  ImU                       4,63 +1,6          
     4,34   4,63   4,62   -      
     -0,3   +1,6   +1,2          

4)   Perttu Aakko                     LappUM                    4,24 +1,4          
     4,20   4,08   4,10   4,24   
     +0,7   +1,9   +1,5   +1,4   

5)   Vini Aarnikko                    ImU                       3,96 +2,1  3,83 +0,9
     x      3,82   3,96   3,83   
            +1,5   +2,1   +0,9   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hanna Sedig                      LappUM                    4,39 +1,2          
     4,39   x      x      4,36   
     +1,2                 +1,3   

2)   Saimi Kivelä                     LappUM                    4,25 +2,1  3,96 +1,1
     3,96   4,25   x      x      
     +1,1   +2,1                 

3)   Peppi Pyyhtiä                    LappUM                    3,97 +2,0          
     x      3,82   3,87   3,97   
            +0,5   +0,8   +2,0   

4)   Erika Pellinen                   ImU                       3,97 +0,8          
     3,97   x      x      x      
     +0,8                        

5)   Emma Moilanen                    ImU                       3,95 +2,0          
     3,83   3,91   3,80   3,95   
     +1,4   +2,4   +1,3   +2,0   

6)   Veera Heinonen                   LappUM                    3,89 +1,1          
     3,89   3,58   3,69   3,73   
     +1,1   -0,4   +2,0   +1,6   

7)   Siiri Väyrynen                   ImU                       3,59 +1,6          
     3,54   3,59   x      -      
     +2,1   +1,6                 

8)   Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    3,59 +1,1          
     3,22   3,37   3,59   x      
     +1,5   +2,3   +1,1          

9)   Isabella Laverty                 ImU                       3,50 +1,3          
     3,38   3,50   3,29   3,47   
     +1,1   +1,3   +1,5   +1,2   

10)  Jemina Nurmela                   LuumPo                    3,49 +1,1          
     3,31   3,37   3,49   3,19   
     +0,8   +2,0   +1,1   +0,6   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hilska                    LappUM                    30,55             
     27,49  26,65  28,86  30,55  0,00   0,00   



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sara Kyllönen                    LappUM                    13,83             
     x      x      13,83  x      

2)   Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    13,02             
     x      13,02  x      x      



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hilska                    LappUM                    55,70             
     x      x      52,88  55,70  

2)   Vini Aarnikko                    ImU                       23,97             
     23,97  x      x      22,98  

3)   Perttu Aakko                     LappUM                    23,36             
     20,84  20,74  23,36  23,26  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Repo                        ParikkU                   21,47             
     21,47  20,57  20,12  x      



P13 2000m kävely

T13 2000m kävely

T15 100m
1)   Nelli Anttonen                   ImU                       13,36             
2)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    13,52             
3)   Aino Venäläinen                  ImU                       13,56             
4)   Venla Savolainen                 ImU                       13,87             
5)   Tytti Repo                       LappUM                    14,30             
6)   Iines Peltonen                   LappUM                    14,46             
7)   Sara Vainikka                    LappUM                    14,51             
8)   Emmi Karttunen                   ImU                       15,40             
     Elisa Hilska                     LappUM                    DNS               
     Meeri Riiali                     ImU                       DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,4
1)   Nelli Anttonen                   ImU                       13,36             
2)   Tytti Repo              
PIIRINMESTARUUSKILPAILUT 9-17 v, osa 2
Parikkalan Urheilijat
21.07.2019

M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mikko Holi                       PunkahU                   43,05             
     x      x      43,05  x      x      x      

2)   Eero Virtanen                    ImU                       41,82             
     x      x      39,75  40,37  41,82  41,70  



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lenni Ruti                       LappUM                    7,18              
2)   Ahto Heinonen                    LappUM                    7,22              
3)   Veeti Ukkola                     LappUM                    7,58              
4)   Joona Lippojoki                  JoutsKu                   7,80              
5)   Tuomas Pokkinen                  LappUM                    7,84              
6)   Rasmus Lippojoki                 JoutsKu                   7,85              


T9 40m
1)   Salla Tarkiainen                 LappUM                    6,93              
2)   Kristiina Rinta-Jaskari          JoutsKu                   7,31              
3)   Neela Hänninen                   LappUM                    7,47              
4)   Eevi Aarnikko                    ImU                       7,75              
4)   Elsa Napari                      LappUM                    7,75              
6)   Aino Hyvärinen                   LappUM                    7,79              
7)   Juliette Kaplas                  LappUM                    8,14              
8)   Aili Heinonen                    LappUM                    8,39              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Kristiina Rinta-Jaskari          JoutsKu                   7,31              
2)   Neela Hänninen                   LappUM                    7,47              
3)   Aino Hyvärinen                   LappUM                    7,79              
4)   Aili Heinonen                    LappUM                    8,39              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Salla Tarkiainen                 LappUM                    6,93              
2)   Eevi Aarnikko                    ImU                       7,75              
2)   Elsa Napari                      LappUM                    7,75              
4)   Juliette Kaplas                  LappUM                    8,14              


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuomas Pokkinen                  LappUM                    85                
     75     80     85     88     
     o      o      o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neela Hänninen                   LappUM                    103               
     85     88     91     94     100    103    106    
     o      -      o      o      xo     o      xxx    

2)   Salla Tarkiainen                 LappUM                    100               
     80     85     88     91     94     97     100    103    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Aino Hyvärinen                   LappUM                    97                
     80     85     88     91     94     97     100    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riku Montonen                    ImU                       6,41              
     6,26   6,41   5,79   4,37   

2)   Lenni Ruti                       LappUM                    6,40              
     6,24   6,25   6,15   6,40   

3)   Veeti Ukkola                     LappUM                    5,81              
     4,98   5,39   5,47   5,81   

4)   Joona Lippojoki                  JoutsKu                   5,75              
     5,20   5,72   5,75   5,74   

5)   Tuomas Pokkinen                  LappUM                    5,27              
     4,31   5,27   5,19   5,14   

6)   Rasmus Lippojoki                 JoutsKu                   5,06              
     4,51   4,94   4,32   5,06   

     Ahto Heinonen                    LappUM                    DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elsa Napari                      LappUM                    4,66              
     3,93   4,66   4,07   4,45   

2)   Neela Hänninen                   LappUM                    4,43              
     4,42   4,19   3,73   4,43   

3)   Juliette Kaplas                  LappUM                    4,17              
     3,92   4,17   3,97   3,11   

4)   Kristiina Rinta-Jaskari          JoutsKu                   4,11              
     3,62   4,11   x      3,76   

     Emma Barlow                      VeikkVei                  4,68              
     4,27   4,35   3,98   4,68   



P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Valle Kämäräinen                 ImU                       10,53             
     Nico Mentula                     LuumPo                    DNS               


T10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Amanda Aakko                     LappUM                    10,11             
2)   Aliisa Helkilinna                LappUM                    10,72             
3)   Mette-Maria Kotilainen           LappUM                    11,16             
4)   Noora Pietilä                    JoutsKu                   11,84             
     Helmi Koivisto                   ImU                       DNS               
     Peppi Tiikasalo                  LappUM                    DNS               


P10 Korkeus

T10 Korkeus

P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lenni Ruti                       LappUM                    3,80              
     3,66   3,62   3,80   3,70   
                                 

2)   Valle Kämäräinen                 ImU                       3,63              
     3,63   3,57   3,51   3,49   
                                 

3)   Veeti Ukkola                     LappUM                    3,45              
     3,45   3,29   3,32   3,15   
                                 

     Nico Mentula                     LuumPo                    DNS               


T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Amanda Aakko                     LappUM                    3,59              
     3,29   3,59   3,55   3,59   
                                 

2)   Aliisa Helkilinna                LappUM                    3,40              
     3,40   3,36   3,36   3,16   
                                 

3)   Mette-Maria Kotilainen           LappUM                    3,20              
     3,08   3,07   3,20   3,08   
                                 

4)   Noora Pietilä                    JoutsKu                   2,96              
     2,96   2,96   2,88   2,93   
                                 

5)   Linnea Ruti                      LappUM                    2,88              
     2,88   2,63   2,79   2,55   
                                 

     Helmi Koivisto                   ImU                       DNS               
     Peppi Tiikasalo                  LappUM                    DNS               


P10 Kuula

T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Amanda Aakko                     LappUM                    6,02              
     5,45   5,12   6,02   5,68   

2)   Linnea Ruti                      LappUM                    4,80              
     4,70   4,16   4,80   4,79   



P10 Kiekko

T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Linnea Ruti                      LappUM                    12,96             
     10,15  x      x      12,96  



P10 1000m kävely

T10 1000m kävely

P11 60m
1)   Eelis Hyvärinen                  LappUM                    9,01              
2)   Olli Heikkinen                   LappUM                    9,34              
3)   Perttu Sipari                    LappUM                    9,68              
4)   Lauri Tapanainen                 LappUM                    9,86              
5)   Miska Anttonen                   ImU                       9,96              
6)   Santeri Löppönen                 LappUM                    9,97              
     Kasperi Rinta-Jaskari            JoutsKu                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eelis Hyvärinen                  LappUM                    9,01              
2)   Olli Heikkinen                   LappUM                    9,34              
3)   Perttu Sipari                    LappUM                    9,68              
4)   Santeri Löppönen                 LappUM                    9,97              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Lauri Tapanainen                 LappUM                    9,86              
2)   Miska Anttonen                   ImU                       9,96              
     Kasperi Rinta-Jaskari            JoutsKu                   DNS               


T11 60m
1)   Emma Könönen                     ImU                       9,44              
2)   Kiira Karttunen                  ImU                       9,59              
3)   Matilda Hatakka                  ImU                       9,62              
4)   Malna Heinonen                   LappUM                    9,77              
5)   Jade Hänninen                    LappUM                    9,78              
5)   Janette Kaplas                   LappUM                    9,78              
7)   Iida Karhunen                    LappUM                    9,93              
8)   Julia Montonen                   ImU                       10,57             
9)   Elizaveta Burchina               LappUM                    10,66             
     Emilia Villa                     JoutsKu                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Emma Könönen                     ImU                       9,44              
2)   Matilda Hatakka                  ImU                       9,62              
3)   Malna Heinonen                   LappUM                    9,77              
4)   Jade Hänninen                    LappUM                    9,78              
5)   Elizaveta Burchina               LappUM                    10,66             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Kiira Karttunen                  ImU                       9,59              
2)   Janette Kaplas                   LappUM                    9,78              
3)   Iida Karhunen                    LappUM                    9,93              
4)   Julia Montonen                   ImU                       10,57             
     Emilia Villa                     JoutsKu                   DNS               


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eelis Hyvärinen                  LappUM                    118               
     110    115    118    121    124    
     o      o      o      -      x      

2)   Miska Anttonen                   ImU                       115               
     90     95     100    110    115    118    
     o      o      xo     xxo    xxo    xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iida Karhunen                    LappUM                    124               
     105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Kiira Karttunen                  ImU                       124               
     100    105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      o      xo     xo     o      xxo    xxx    

3)   Jade Hänninen                    LappUM                    118               
     105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Julia Montonen                   ImU                       118               
     95     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      xo     xo     o      xx-    

     Emilia Villa                     JoutsKu                                     
     95     
     DNS    

     Mea Barlow                       VeikkVei                  118               
     95     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eelis Hyvärinen                  LappUM                    4,41              
     4,40   4,41   4,39   4,28   
                                 

2)   Perttu Sipari                    LappUM                    3,77              
     3,57   3,73   3,77   3,64   
                                 

3)   Lauri Tapanainen                 LappUM                    3,59              
     3,58   3,56   3,47   3,59   
                                 

     Kasperi Rinta-Jaskari            JoutsKu                   DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kiira Karttunen                  ImU                       4,10              
     3,43   3,70   3,61   4,10   
                                 

2)   Jade Hänninen                    LappUM                    3,98              
     3,98   3,93   3,93   3,91   
                                 

3)   Iida Karhunen                    LappUM                    3,78              
     3,78   3,77   3,75   3,71   
                                 

4)   Emma Könönen                     ImU                       3,76              
     3,56   3,57   3,73   3,76   
                                 

5)   Malna Heinonen                   LappUM                    3,55              
     3,22   3,52   x      3,55   
                                 

6)   Elizaveta Burchina               LappUM                    3,07              
     3,07   2,95   2,92   2,91   
                                 

     Mea Barlow                       VeikkVei                  3,60              
     3,43   3,50   3,60   3,55   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eino Sainio                      LappUM                    7,96              
     7,66   7,96   7,32   7,82   

2)   Perttu Sipari                    LappUM                    5,09              
     x      5,09   x      4,80   

     Kasperi Rinta-Jaskari            JoutsKu                   DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Janette Kaplas                   LappUM                    7,95              
     7,95   7,24   6,73   7,06   

     Mea Barlow                       VeikkVei                  6,35              
     6,05   6,19   5,82   6,35   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Eino Sainio                      LappUM                    19,24             
     14,81  16,67  19,24  16,88  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Janette Kaplas                   LappUM                    12,40             
     x      x      10,68  12,40  



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Santeri Löppönen                 LappUM                    7.45,50           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Elizaveta Burchina               LappUM                    8.22,00           


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Juho Venäläinen                  ImU                       8,28              
2)   Veikka Neuvonen                  ParikkU                   8,57              
3)   Perttu Aakko                     LappUM                    8,81              
4)   Eeli Valtonen                    ImU                       8,95              
     Vini Aarnikko                    ImU                       DNS               


T13 60m
1)   Hanna Sedig                      LappUM                    8,74              
2)   Katja Honkanen                   LappUM                    8,97              
3)   Sara Kyllönen                    LappUM                    9,05              
4)   Peppi Pyyhtiä                    LappUM                    9,34              
5)   Emma Moilanen                    ImU                       9,43              
6)   Siiri Väyrynen                   ImU                       9,54              
7)   Veera Heinonen                   LappUM                    9,55              
8)   Saimi Kivelä                     LappUM                    9,56              
9)   Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    9,58              
10)  Ella Repo                        ParikkU                   9,79              
11)  Isabella Laverty                 ImU                       9,93              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,0
1)   Katja Honkanen                   LappUM                    8,97              
2)   Sara Kyllönen                    LappUM                    9,05              
3)   Emma Moilanen                    ImU                       9,43              
4)   Veera Heinonen                   LappUM                    9,55              
5)   Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    9,58              
6)   Isabella Laverty                 ImU                       9,93              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Hanna Sedig                      LappUM                    8,74              
2)   Peppi Pyyhtiä                    LappUM                    9,34              
3)   Siiri Väyrynen                   ImU                       9,54              
4)   Saimi Kivelä                     LappUM                    9,56              
5)   Ella Repo                        ParikkU                   9,79              


P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Eeli Valtonen                    ImU                       38,16             
2)   Tiitus Qvintus                   LappUM                    43,35             


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Sara Kyllönen                    LappUM                    34,86             
2)   Siiri Väyrynen                   ImU                       36,33             
3)   Katja Honkanen                   LappUM                    36,44             
4)   Emma Moilanen                    ImU                       37,19             
5)   Veera Heinonen                   LappUM                    38,82             
6)   Isabella Laverty                 ImU                       38,94             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tiitus Qvintus                   LappUM                    115               
     105    110    115    118    
     o      xxo    o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Erika Pellinen                   ImU                       133               
     121    124    127    130    133    
     o      xo     o      xxo    xo     

2)   Jemina Nurmela                   LuumPo                    124               
     110    115    118    121    124    127    
     o      o      xo     o      o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hilska                    LappUM                    5,01 +1,8          
     x      4,86   5,01   -      
            +1,2   +1,8          

2)   Veikka Neuvonen                  ParikkU                   4,64 +1,3          
     4,56   x      4,64   4,46   
     +0,4          +1,3   -0,2   

3)   Juho Venäläinen                  ImU                       4,63 +1,6          
     4,34   4,63   4,62   -      
     -0,3   +1,6   +1,2          

4)   Perttu Aakko                     LappUM                    4,24 +1,4          
     4,20   4,08   4,10   4,24   
     +0,7   +1,9   +1,5   +1,4   

5)   Vini Aarnikko                    ImU                       3,96 +2,1  3,83 +0,9
     x      3,82   3,96   3,83   
            +1,5   +2,1   +0,9   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hanna Sedig                      LappUM                    4,39 +1,2          
     4,39   x      x      4,36   
     +1,2                 +1,3   

2)   Saimi Kivelä                     LappUM                    4,25 +2,1  3,96 +1,1
     3,96   4,25   x      x      
     +1,1   +2,1                 

3)   Peppi Pyyhtiä                    LappUM                    3,97 +2,0          
     x      3,82   3,87   3,97   
            +0,5   +0,8   +2,0   

4)   Erika Pellinen                   ImU                       3,97 +0,8          
     3,97   x      x      x      
     +0,8                        

5)   Emma Moilanen                    ImU                       3,95 +2,0          
     3,83   3,91   3,80   3,95   
     +1,4   +2,4   +1,3   +2,0   

6)   Veera Heinonen                   LappUM                    3,89 +1,1          
     3,89   3,58   3,69   3,73   
     +1,1   -0,4   +2,0   +1,6   

7)   Siiri Väyrynen                   ImU                       3,59 +1,6          
     3,54   3,59   x      -      
     +2,1   +1,6                 

8)   Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    3,59 +1,1          
     3,22   3,37   3,59   x      
     +1,5   +2,3   +1,1          

9)   Isabella Laverty                 ImU                       3,50 +1,3          
     3,38   3,50   3,29   3,47   
     +1,1   +1,3   +1,5   +1,2   

10)  Jemina Nurmela                   LuumPo                    3,49 +1,1          
     3,31   3,37   3,49   3,19   
     +0,8   +2,0   +1,1   +0,6   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hilska                    LappUM                    30,55             
     27,49  26,65  28,86  30,55  0,00   0,00   



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sara Kyllönen                    LappUM                    13,83             
     x      x      13,83  x      

2)   Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    13,02             
     x      13,02  x      x      



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hilska                    LappUM                    55,70             
     x      x      52,88  55,70  

2)   Vini Aarnikko                    ImU                       23,97             
     23,97  x      x      22,98  

3)   Perttu Aakko                     LappUM                    23,36             
     20,84  20,74  23,36  23,26  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Repo                        ParikkU                   21,47             
     21,47  20,57  20,12  x      



P13 2000m kävely

T13 2000m kävely

T15 100m
1)   Nelli Anttonen                   ImU                       13,36             
2)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    13,52             
3)   Aino Venäläinen                  ImU                       13,56             
4)   Venla Savolainen                 ImU                       13,87             
5)   Tytti Repo                       LappUM                    14,30             
6)   Iines Peltonen                   LappUM                    14,46             
7)   Sara Vainikka                    LappUM                    14,51             
8)   Emmi Karttunen                   ImU                       15,40             
     Elisa Hilska                     LappUM                    DNS               
     Meeri Riiali                     ImU                       DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,4
1)   Nelli Anttonen                   ImU                       13,36             
2)   Tytti Repo                       LappUM                    14,30             
3)   Sara Vainikka                    LappUM                    14,51             
4)   Emmi Karttunen                   ImU                       15,40             
     Elisa Hilska                     LappUM                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,9
1)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    13,52             
2)   Aino Venäläinen                  ImU                       13,56             
3)   Venla Savolainen                 ImU                       13,87             
4)   Iines Peltonen                   LappUM                    14,46             
     Meeri Riiali                     ImU                       DNS               


P15 100m
Loppukilpailu
     Eetu Pohjonen                    LappUM                    DNS               
     Kasperi Vehmaa                   LappUM                    DNS               
     Martti Hyvärinen                 LappUM                    DNS               
     Rasmus Vehmaa                    LappUM                    DNS               
     Sisu Mikkilä                     ImU                       DNS               


P15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kasperi Vehmaa                   LappUM                    41,36             
2)   Rasmus Vehmaa                    LappUM                    43,22             
3)   Martti Hyvärinen                 LappUM                    46,23             
     Eetu Pohjonen                    LappUM                    DNS               


T15 300m aidat
1)   Nelli Anttonen                   ImU                       48,37             
2)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    49,63             
3)   Pinja Tahvanainen                LappUM                    50,33             
4)   Rosa Valkendorff                 LappUM                    51,16             
5)   Sara Vainikka                    LappUM                    52,33             
6)   Essi Niinimäki                   LappUM                    53,70             
7)   Venla Savolainen                 ImU                       55,40             
     Tuuli Summanen                   LappUM                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Nelli Anttonen                   ImU                       48,37             
2)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    49,63             
3)   Essi Niinimäki                   LappUM                    53,70             
     Tuuli Summanen                   LappUM                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Pinja Tahvanainen                LappUM                    50,33             
2)   Rosa Valkendorff                 LappUM                    51,16             
3)   Sara Vainikka                    LappUM                    52,33             
4)   Venla Savolainen                 ImU                       55,40             


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sisu Mikkilä                     ImU                       6,12 +1,5          
     6,12   x      x      -      -      -      
     +1,5                                      

2)   Martti Hyvärinen                 LappUM                    5,45 +1,1          
     5,33   5,24   5,38   5,30   5,45   5,31   
     +2,0   +1,8   +2,5   +2,1   +1,1   +1,0   

3)   Roope Kuparinen                  LappUM                    4,27 +1,4          
     3,95   4,27   x      4,26   x      -      
     +1,4   +1,4          +1,4                 



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Meeri Riiali                     ImU                       4,98 +2,1  4,92 +0,5
     4,89   4,97   4,89   4,92   4,98   4,89   
     +1,7   +2,7   +1,8   +0,5   +2,1   +1,7   

2)   Tytti Repo                       LappUM                    4,64 +1,6          
     4,55   x      x      x      4,64   4,55   
     +1,6                        +1,6   +1,7   

3)   Rosa Valkendorff                 LappUM                    4,63 +1,1          
     x      x      4,63   4,30   4,46   4,09   
                   +1,1   +0,6   +1,6   +1,3   

4)   Iines Peltonen                   LappUM                    4,43 +1,9          
     4,43   x      4,10   3,98   4,33   4,43   
     +1,8          +2,9   +2,3   +1,5   +1,9   

5)   Emmi Karttunen                   ImU                       4,31 +2,0          
     4,14   4,24   4,31   4,03   -      -      
     +1,1   +2,2   +2,0   +0,8                 

6)   Essi Niinimäki                   LappUM                    4,26 +1,9          
     4,10   4,26   4,03   4,12   4,17   3,99   
     +2,3   +1,9   +1,6          +2,1   +1,6   



T15 Kiekko
Loppukilpailu
     Miia Hottinen                    ImU                       24,55             
     23,83  x      x      24,55  23,02  22,68  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
     Aaro Turkia                      YlämPy                    DNS               


T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Summanen                   LappUM                    38,77             
     37,79  x      37,08  38,77  x      x      

2)   Elisa Hilska                     LappUM                    36,67             
     34,59  35,86  x      x      36,67  33,39  



M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lauri Honkanen                   ImU                       6,00 +2,1  5,94 +1,8
     5,77   x      5,91   5,94   5,88   6,00   
     +1,2          +1,2   +1,8   +1,4   +2,1   



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Essi Vehmaa                      LappUM                    5,32 -0,2          
     5,24   x      5,23   x      5,32   5,22   
     +1,0          +1,2          -0,2   +2,1   

2)   Milla Uitti                      ImU                       5,08 +1,9          
     5,00   5,08   x      4,96   x      x      
     +0,2   +1,9          +1,4                 

3)   Anniina Kuukka                   ImU                       4,51 +1,6          
     x      4,51   4,49   4,24   x      x      
            +1,6   +2,2   +2,5                 

4)   Emmi Neuvonen                    ParikkU                   4,05 +1,9          
     4,05   x      x      x      3,95   -      
     +1,9                        -0,6          

     Hilla Mikkilä                    ImU                       DNS               
     Milka Riiali                     ImU                       DNS               
     Noora Tiainen                    LappUM                    DNS               


M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Topi Hatakka                     LappUM                    22,75             
     18,79  x      22,75  20,97  x      x      

     Lauri Honkanen                   ImU                       DNS               


N17 Kiekko
Loppukilpailu
     Miia Hottinen                    ImU                                         
     Veera Laamanen                   HeinI                     39,24             
     37,22  x      x      35,24  37,43  39,24  



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Topi Hatakka                     LappUM                    41,41             
     39,47  x      x      41,41  -      -      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Nea Roiha                        ParikkU                   42,18             
     41,94  x      39,45  42,18  x      x      

2)   Henna Pirinen                    ParikkU                   34,27             
     34,27  x      32,53  34,08  32,00  x      

3)   Hilla Mikkilä                    ImU                       19,97             
     18,52  19,97  x      x      15,93  x      

     Moona Makkonen                   KerimU                    42,08             
     42,08  x      41,62  42,07  x      x      



N19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tiia Neuvonen                    ParikkU                   11,24 +2,2  11,20 +1,4
     11,24  11,20  11,17  10,80  -      -      
     +2,2   +1,4   +2,3   +2,8                 

     Noora Tiainen                    LappUM                    DNS               
     Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 11,78 +0,3          
     x      11,41  11,66  x      11,73  11,78  
            +1,0   +1,5          +0,4   +0,3   



N19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Peltola                    LappUM                    44,08             
     x      41,73  x      x      x      44,08  

2)   Venla Pirinen                    ParikkU                   33,01             
     32,56  30,71  x      32,28  33,01  32,08  
         LappUM                    14,30             
3)   Sara Vainikka                    LappUM                    14,51             
4)   Emmi Karttunen                   ImU                       15,40             
     Elisa Hilska                     LappUM                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,9
1)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    13,52             
2)   Aino Venäläinen                  ImU                       13,56             
3)   Venla Savolainen                 ImU                       13,87             
4)   Iines Peltonen                   LappUM                    14,46             
     Meeri Riiali                     ImU                       DNS               


P15 100m
Loppukilpailu
     Eetu Pohjonen                    LappUM                    DNS               
     Kasperi Vehmaa                   LappUM                    DNS               
     Martti Hyvärinen                 LappUM                    DNS               
     Rasmus Vehmaa                    LappUM                    DNS               
     Sisu Mikkilä                     ImU                       DNS               


P15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kasperi Vehmaa                   LappUM                    41,36             
2)   Rasmus Vehmaa                    LappUM                    43,22             
3)   Martti Hyvärinen                 LappUM                    46,23             
     Eetu Pohjonen                    LappUM                    DNS               


T15 300m aidat
1)   Nelli Anttonen                   ImU                       48,37             
2)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    49,63             
3)   Pinja Tahvanainen                LappUM                    50,33             
4)   Rosa Valkendorff                 LappUM                    51,16             
5)   Sara Vainikka                    LappUM                    52,33             
6)   Essi Niinimäki                   LappUM                    53,70             
7)   Venla Savolainen                 ImU                       55,40             
     Tuuli Summanen                   LappUM                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Nelli Anttonen                   ImU                       48,37             
2)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    49,63             
3)   Essi Niinimäki                   LappUM                    53,70             
     Tuuli Summanen                   LappUM                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Pinja Tahvanainen                LappUM                    50,33             
2)   Rosa Valkendorff                 LappUM                    51,16             
3)   Sara Vainikka                    LappUM                    52,33             
4)   Venla Savolainen                 ImU                       55,40             


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sisu Mikkilä                     ImU                       6,12 +1,5          
     6,12   x      x      -      -      -      
     +1,5                                      

2)   Martti Hyvärinen                 LappUM                    5,45 +1,1          
     5,33   5,24   5,38   5,30   5,45   5,31   
     +2,0   +1,8   +2,5   +2,1   +1,1   +1,0   

3)   Roope Kuparinen                  LappUM                    4,27 +1,4          
     3,95   4,27   x      4,26   x      -      
     +1,4   +1,4          +1,4                 



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Meeri Riiali                     ImU                       4,98 +2,1  4,92 +0,5
     4,89   4,97   4,89   4,92   4,98   4,89   
     +1,7   +2,7   +1,8   +0,5   +2,1   +1,7   

2)   Tytti Repo                       LappUM                    4,64 +1,6          
     4,55   x      x      x      4,64   4,55   
     +1,6                        +1,6   +1,7   

3)   Rosa Valkendorff                 LappUM                    4,63 +1,1          
     x      x      4,63   4,30   4,46   4,09   
                   +1,1   +0,6   +1,6   +1,3   

4)   Iines Peltonen                   LappUM                    4,43 +1,9          
     4,43   x      4,10   3,98   4,33   4,43   
     +1,8          +2,9   +2,3   +1,5   +1,9   

5)   Emmi Karttunen                   ImU                       4,31 +2,0          
     4,14   4,24   4,31   4,03   -      -      
     +1,1   +2,2   +2,0   +0,8                 

6)   Essi Niinimäki                   LappUM                    4,26 +1,9          
     4,10   4,26   4,03   4,12   4,17   3,99   
     +2,3   +1,9   +1,6          +2,1   +1,6   



T15 Kiekko
Loppukilpailu
     Miia Hottinen                    ImU                       24,55             
     23,83  x      x      24,55  23,02  22,68  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
     Aaro Turkia                      YlämPy                    DNS               


T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Summanen                   LappUM                    38,77             
     37,79  x      37,08  38,77  x      x      

2)   Elisa Hilska                     LappUM                    36,67             
     34,59  35,86  x      x      36,67  33,39  



M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lauri Honkanen                   ImU                       6,00 +2,1  5,94 +1,8
     5,77   x      5,91   5,94   5,88   6,00   
     +1,2          +1,2   +1,8   +1,4   +2,1   



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Essi Vehmaa                      LappUM                    5,32 -0,2          
     5,24   x      5,23   x      5,32   5,22   
     +1,0          +1,2          -0,2   +2,1   

2)   Milla Uitti                      ImU                       5,08 +1,9          
     5,00   5,08   x      4,96   x      x      
     +0,2   +1,9          +1,4                 

3)   Anniina Kuukka                   ImU                       4,51 +1,6          
     x      4,51   4,49   4,24   x      x      
            +1,6   +2,2   +2,5                 

4)   Emmi Neuvonen                    ParikkU                   4,05 +1,9          
     4,05   x      x      x      3,95   -      
     +1,9                        -0,6          

     Hilla Mikkilä                    ImU                       DNS               
     Milka Riiali                     ImU                       DNS               
     Noora Tiainen                    LappUM                    DNS               


M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Topi Hatakka                     LappUM                    22,75             
     18,79  x      22,75  20,97  x      x      

     Lauri Honkanen                   ImU                       DNS               


N17 Kiekko
Loppukilpailu
     Miia Hottinen                    ImU                                         
     Veera Laamanen                   HeinI                     39,24             
     37,22  x      x      35,24  37,43  39,24  



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Topi Hatakka                     LappUM                    41,41             
     39,47  x      x      41,41  -      -      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Nea Roiha                        ParikkU                   42,18             
     41,94  x      39,45  42,18  x      x      

2)   Henna Pirinen                    ParikkU                   34,27             
     34,27  x      32,53  34,08  32,00  x      

3)   Hilla Mikkilä                    ImU                       19,97             
     18,52  19,97  x      x      15,93  x      

     Moona Makkonen                   KerimU                    42,08             
     42,08  x      41,62  42,07  x      x      



N19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tiia Neuvonen                    ParikkU                   11,24 +2,2  11,20 +1,4
     11,24  11,20  11,17  10,80  -      -      
     +2,2   +1,4   +2,3   +2,8                 

     Noora Tiainen                    LappUM                    DNS               
     Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 11,78 +0,3          
     x      11,41  11,66  x      11,73  11,78  
            +1,0   +1,5          +0,4   +0,3   



N19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Peltola                    LappUM                    44,08             
     x      41,73  x      x      x      44,08  

2)   Venla Pirinen                    ParikkU                   33,01             
     32,56  30,71  x      32,28  33,01  32,08  

Etelä-Karjalan PIIRINMESTARUUSKILPAILUT 9-17v osa 2

Harjulinnan kentällä 21.7.2019 klo 14 alkaen.

Lajeina

  • M: kiekko
  • N19: 3-loikka, keihäs
  • M17: pituus, kiekko, keihäs
  • N17: pituus, kiekko, keihäs
  • P15: 100m, 300m aj, pituus, keihäs
  • T15: 100m, 300m aj, pituus, keihäs
  • P13: 60m, 200m aj, korkeus, pituus, kiekko, keihäs, 2000m kävely
  • T13: 60m, 200m aj, korkeus, pituus, kiekko, keihäs, 2000m kävely
  • P11: 60m, korkeus, pituus, kuula, kiekko, 1000m kävely
  • T11: 60m, korkeus, pituus, kuula, kiekko, 1000m kävely
  • P10: 60m, korkeus, pituus, kuula, kiekko, 1000m kävely
  • T10: 60m, korkeus, pituus, kuula, kiekko, 1000m kävely
  • P9: 40m, korkeus, kuula
  • T9: 40m, korkeus, kuula

Kilpailijat ja tulospalvelu nähtävissä Tuloslista.com palvelussa osoitteessa:

http://live.tuloslista.com/4594

Vasemman laidan tiedosto-osiossa käsiohjelma tuloste kilpailijoista (19.7.2019 klo 9 tilanne) sekä kilpailun aikataulu

Tervetuloa !!!

PDF-tiedostoilmoittautuneet19072019.pdf (73 kB)
pm-kilpailuun ilmoittautuneet
PDF-tiedostoAikataulu_pm21072019.pdf (107 kB)
pm-kilpailujen aikataulu